U povodu Dana antifašističke borbe, gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić uputio je čestitku Zagrepčankama i Zagrepčanima u kojoj stoji:
Drage Zagrepčanke i Zagrepčani,
vrijednosti antifašizma utkane su u temelje današnje Europe i demokratskog svijeta pa tako i naše domovine Hrvatske. Unaprjeđenje, obrana i širenje univerzalnih principa kao što su sloboda, demokracija i ljudska prava, trajna su obveza, ali i moralna odgovornost sviju nas, a prenošenje tih vrijednost na buduće generacije dužnost je svakog pojedinca.
Naše iznimno poštovanje i sjećanje zaslužuju oni koji su u povijesti hrabro ustali u obranu tih vrijednosti. U njima trebamo naći uzor i snagu da se danas, u vrijeme prepuno poteškoća i izazova i u kojemu svatko on nas preispituje vlastite životne vrijednosti, odupremo lošim utjecajima te da se zajedničkom snagom, znanjem i mogućnostima usmjerimo k boljem i tolerantnijem svijetu.
Drage sugrađanke i sugrađani, čestitam vam Dan antifašističke borbe!








