Za Ivana Pernara donedavno su znali tek prijatelji na Facebooku no popularnost mu raste proporcionalno s prosvjedima koje organizira protiv vlasti. Tako se danas sa skupinom istomišljenika uputio prema zgradi Sabora i Vlade RH spreman zatražiti ostavke premijerke Jadranke Kosor i svih ostalih. U naumu ga je zaustavila policija s obzirom da su na Markovom trgu zabranjena okupljanja, a ni skup nije prijavljen.


prosvjed (Foto: Saša Zinaja /Medijska mreža)

I dok stotinjak građana predvođenih Pernarom čeka na policijskim barikadama na Gornjem gradu mnogi izvan prijateljskog kruga pitaju se tko je zapravo 25-godišnji Ivan Pernar. Ovaj medicinski tehničar i student nije bez iskustva u politici. Vijećnik je u gradskoj četvrti Stenjevec, bivši član Zelene liste, koji prikupljanja članove za registraciju vlastite stranke – Savez za promjene.

Sudeći po Facebook stranici Pernar će se boriti za neuvođenje poreza na kapital, za ukidanje plaćanja RTV pretplate, prestanak hrvatske misije u Afganistanu, prestanak financiranja vjerskih zajednica iz državnog proračuna, ukidanje taksi i dimnjačarskog monopola, prestanak politike državnog zaduživanja i proračunskog deficita…

Ivan Pernar u pratnji policije (Foto: Saša Zinaja /Medijska mreža)

Sudeći po izjavama koje su prenosili mediji Pernar je očekivao puno veću podršku za svoj prosvjed u 13 sati od ove koju je dobio. S povicima “Lopovi, lopovi” njih stotinjak stigli su tek do Kamenitih vrata, a nešto kasnije i do Ćirilometodske. Tu ih je policija zaustavila i privela Pernara i još jednog mladića prozvanog “ovca” zbog toga što su preskočili zaštitnu ogradu.

[nggallery id=401]

[infopunkt 2720&video=01 nolink]

Pernar – Vlada nema legitimitet

[infopunkt 2720&video=02 nolink]

…ona nije Majka Tereza

[infopunkt 2720&video=03 nolink]

…zahvaljujući mentalitetu šutnje i pokoravanja
oni nam to rade

[infopunkt 2720&video=04 nolink]

…volio bih vam reći da će biti bolje ako SDP
dođe na vlast ali neće

[infopunkt 2720&video=05 nolink]

…o bankarskom sustavu u RH

[infopunkt 2720&video=06 nolink]

…zadnjih 20 godina ljudi gledaju s ljutnjom

[infopunkt 2720&video=07 nolink]

…ustavna prava i slobode krše se svaki dan

[infopunkt 2720&video=08 nolink]

…narod će pobijediti!

[infopunkt 2720&video=09 nolink]

8 Komentari

  1. I to, ali – tako je u svim državama koje su pristupile ili pristupaju EU, to je svjetski trend. Zašto ? Zbog planova novog svjetskog poretka, čija je EU samo produžna ruka za ovaj kontinent / dio svijeta.

  2. Što je to Ivan Pernar rekao, a da jest bezveze ? Molim, izdvojite te dijelove teksta, kako bismo ih uočili. Ovako paušalno ocjenjivanje, bez preciznih navoda i argumentacije krajnje je neuvjerljivo i toliko jadno da izaziva sažaljenje nad autorom.

    Fakat KajGod.

  3. Mislim da je ovako stanje u državi posljedica mentaliteta našeg naroda koji je nastao još u bivšoj državi

  4. Mali prica gluposti. Nije sve sto je rekao bezveze ali je ocito da je gledao malo previse antiglobalistickih dokumentaraca bez da je provjerio sto je propaganda na prvom mjestu. Ako nije to onda bi trebao malo posjetiti bolnicu Sv. Ivan koja mu je blizu i porazgovarati sa strucnjacima.

  5. Mali priča istinu, i sve je to lijepo da se netko zauzima, ali 10 ljudi neće ništa napravit u ovoj državi da sruši vladu, tako neće ni oni. Sami kreiarmo većinu svoje vlade glasanjem na izborima i svaki put je isto. bune se i oni ljudi koji nisu glasovali a nešto se sada bune. isto tako, kao što je i ivan rekao, na vlasti su nam lopovi,pa nam ni država ne može bit bolja. A njih srušiti sa vlasti, je jako teška igra.