Početna Blog Stranica 3136

Sve za nju: Od Hoyke do Belana i Graše

Sve za njuPredstavnici dm-a i Udruge „Sve za nju“ i dm-a predstavili su program humanitarno edukativnog projekta „Sve za nju“,  kojim će tradicionalno već treću godinu zaredom obilježiti mjesec borbe protiv raka dojke. Organizatori i partneri projekta (Samsung, Vipnet i Grad Zagreb) tom su prigodom uputili pozivnicu građanima u obliku jedinstvene izložbe  fotografija Damira Hoyke, koja će se održati u prostorima Hrvatskog društva likovnih umjetnika (HDLU), od 14. do 17. listopada. Radi se o dvadeset i jednom portretu članica Udruge žena liječenih i oboljelih od raka „Sve za nju“, koje će, u sklopu izložbe, pratiti i edukativne poruke o prevenciji i svemu što je potrebno znati o raku.

– Postavljanje izložbe fotografija pod nazivom Dvadesetijedna  „Sve za nju“ by Hoyka  za mene je bila iznimna čast, ali istovremeno i velika odgovornost, budući da ovaj puta moj rad ima životno važnu ulogu. Moja najveća nagrada bit će ako zaista jezikom umjetnosti okupimo velik broj posjetitelja i na  nenametljiv način  podsjetimo javnost  koliko je važno brinuti se o svom zdravlju,- s entuzijazmom je najavio početak izložbe umjetnik Damir Hoyka.

Centar otvorio vrata svim građanima

Uz izložbu, u prostoru HDLU-a organizatori će predstaviti  rad novotvorenog Centra za psihološku pomoć ženama oboljelim od raka putem plesne, art te radionice zdrave prehrane koje će voditi stručni suradnici Udruge i osobe iz javnog života.  Također, program sadrži edukativne i informativne  seminare od kojih će vjerojatno najviše znatiželje javnosti izazvati  okrugli stol  pod nazivom „ Silikoni ili ne?“.

– Udruga „Sve za nju“, tijekom mjeseca listopada, otvara vrata Centra svim građanima. Zahvaljujući partnerima projekta u prostorima HDLU-a imamo priliku velikom broju ljudi predstaviti svoj  rad kroz najnovije tehnike prevencije i učinkovite terapije,- naglasila je doc.dr.sc. Vesna Andrijević Matovac, predsjednica Udruge Sve za nju.

Sve za nju

Novac od prodaje singl pjesme „Sve za nju“ u dm-u namijenjen daljnjem radu Centra

Kao i proteklih godina, kampanja „Sve za nju!“ ima humanitarni karakter. Velikani hrvatske estrade Arsen Dedić, Masimo Savić, Neno Belan i Petar Grašo sa zadovoljstvom su darovali singl  „Sve za nju“ Udruzi, a od 21. listopada moći će se ekskluzivno kupiti po promotivnoj cijeni u svim dm prodavaonicama. Sav prihod od prodaje namijenjen je za daljnji rad Centra, dok će kupci, ovoga puta u ulozi donatora, dobiti i edukativnu brošuru o prevenciji i liječenju raka dojke.

– U ove tri godine suradnje s Udrugom „Sve za nju“, naučili smo kako rak nije bolest jedne osobe već zbog njega stradavaju obitelji, prijatelji, bliski suradnici. Upravo smo zato ponosni  što je dm i dalje dio rada Centra koji osigurava svu potrebnu pomoć oboljelima i njihovim najbližima,- istaknula je Marinka Akrap, članica Uprave dm-a.

Također, partneri projekta “Sve za nju”, Samsung i Vipnet već treću godinu za redom pridružuju su borbi protiv raka dojke prodajom Samsung Pink Ribbon mobilnog telefona ekskluzivno u Vip ponudi. Od ovogodišnje prodajne akcije Samsung Pink Ribbon S7070 Diva mobilnog telefona pomoći će se  Udruzi za rad Centra. Svi korisnici koji kupe Samsung Pink Ribbon S7070 dobit će na poklon i singl pjesmu „Sve za nju“.

– Svjesni smo činjenice da uspješno izlječenje raka dojke zahtijeva podršku cjelokupnog društva stoga ponovno želimo poručiti svim hrabrim ženama da nisu same. Svjesni smo važnosti borbe protiv ove opake bolesti te se zato svake godine i priključujemo ovoj akciji nudeći ekskluzivno Pink Ribbon mobilni telefon u Vip ponudi,– izjavila je Dubravka Jusić, rukovoditeljica korporativnih komunikacija Vipneta.

Sve za njuU svojoj trećoj godini akcija “Više od riječi”, koja u Samsungu ima poseban značaj, prerasla je u značajnu kampanju u Hrvatskoj.  U borbi protiv raka dojke kvalitetna i pravovaljana psihološka pomoć ima važnu ulogu, stoga vjerujem da ćemo i ove godine, prodajom ekskluzivnih Samsung Pink Ribbon mobilnih telefona iz kolekcije Diva, prikupiti značajna sredstva koja će omogućiti udruzi “Sve za nju” rad i kvalitetne provedbe aktivnosti,- izjavio je Belizar Zečić, voditelj odjela za telekomunikacije u Samsung Electronics Adriatic u Zagrebu.

Tema Magazina Sensa u mjesecu listopadu posvećena je Raku dojke i kao medijski pokrovitelj Sensa se zajedno s ostalim partnerima projekta pridružila  donatorskoj inicijativi te će za rad Centra odvojiti od svakog prodanog oglasa 1000 kuna i kunu od svakog prodanog primjerka.

Čak 800 žena u Hrvatskoj oboli od raka dojke zbog „sjedilačkog“ načina života

O nužnosti ovakvih projekata u Hrvatskoj govori i činjenica da svake godine od raka dojke obolijeva oko 2500 žena, dok istovremeno godišnje umire gotovo 900 žena. Stručna suradnica Udruge, dr.med. spec. onkologije i radioterapije,  Ilona Sušac poručuje:

– Oboljevanje od raka dojke možemo sami značajno smanjiti, reducirajući neke od najvećih i najčešćih rizičnih čimbenika kao što su  pretjerana tjelesna težina, prehrambene navike, tjelesna neaktivnost, pretjerana konzumacija alkohola, hormonska nadomjesna terapija, stres, pušenje.

Čak 25 posto slučajeva raka dojke uzrokovano je tjelesnom neaktivnošću, dok, s druge strane, redovita tjelovježba smanjuje rizik od raka dojke, budući da osigurava bolji imunitet te  manju razinu estrogena u krvi pa tako ne potiče rast i razmnožavanje “nenormalnih” stanica  u dojci.

Darujemo ulaznice za koncert Rajka i 100 violina

Rajko i 100 violinaKad srce kaže glazba za dušu – misli na romske violine. Mađarski nacionalni romski orkestar “Rajko i 100 violina” spreman je Zagrepčanima prirediti nezaboravnu večer u ponedjeljak 25. listopada s početkom u 20 sati.

Orkestar čini 100-tinjak glazbenika na žičanim instrumentima. Izvest će djela Brahmsa, Liszta, Straussa, Bizeta, Theodorakisa i drugih skladatelja, te tradicionalne narodne pjesme iz Mađarske, Rumunjske, Italije, Rusije i brojnih drugih zemalja.

Kažu da je možda tajna velikog uspjeha kod publike u tome što svi glazbenici sviraju napamet, bez partitura, u brzim izmjenama harmonija, boja, tempa i raspoloženja što posjetiteljima stvara dojam slušanja “stotinu Paganinija”. Oduševljava i to što svi glazbenici sviraju vrlo koncentrirano i najvažnije – iz srca.

Ulaznice za ovo izuzetno gostovanje prodaju: Fan shop Cibona (Prolaz Cibona), Eventim Ticket Shop Jurišićeva 2a, Integral pothodnik, Dallas, Croatia Records, Aquarius, Dancing Bear, sva prodajna mjesta Interspara, Technomaxa i sva ostala prodajna mjesta Eventima – www.eventim.hr. Međutim, petoro sretnika s Online-Zagreb.hr uživat će besplatno, naravno uz uvjet da nam se jave i točno odgovore na nagradno pitanje.

REGISTRIRAJ SE I OSVOJI!

Online-Zagreb.hr daruje 5×1 ulaznicu za petak 25. listopada u KC Dražen Petrović gdje u 20 sati nastupa orkestar “Rajko i 100 violina”.

Za sudjelovanje je potrebno da nam na mail [email protected], s naslovom poruke 100_online, odgovorite na nagradno pitanje: Iz koje države dolazi čuveni orkestar? Nemojte zaboraviti navesti i sljedeće podatke: ime i prezime, korisničko ime i broj mobitela

Vaše prijave primamo do 18. listopada kada ćemo na ovoj istoj stranici objaviti ime dobitnika.

Sretno! :-)

[youtube mao_fQ7z3Nc&feature=related nolink]

DOBITNICI

U koncertu Rajka i 100 violina uživat će Tomislav Starčević, Lana Bubenik, Murisa Šoša, Denis Zaić i  Stjepan Jakšić. Informaciju o preuzimanju nagrade primit će e-mailom.

Čestitamo sretnicima, a svima ostalima hvala na sudjelovanju i više sreće idući puta.

IZLOŽBA: Instalacije i glazbeno-mirisne projekcije Damira Urbana

Otvorenje likovne izložbe Damira Urbana 40 stanica, Galerija Velvet, Dežmanova 9, 20 sati

Na otvorenje se ulazi uz pozivnicu, a od 12. listopada ulaz je slobodan za sve.

Povratak u djetinjstvo Urban dočarava trodijelnim putovanjem u kojem povezuje fizičke elemente, miris i zvuk prikazujući ih kao neraskidivu simbiozu.

VIDEO: Na Ambienti svi važniji domaći proizvođači namještaja

Autor:
Infopunkt.tv

namještajNajjači ovogodišnji sajamski projekt Zagrebačkog velesajma je međunarodni sajam namještaja, unutarnjeg uređenja i prateće industrije, Ambienta, naglasila je direktorica ZV Mirela Bartolec na današnjoj novinarskoj konferenciji. Na ovogodišnjoj, 37. Ambienti, koju će u srijedu otvoriti premijerka Jadranka Kosor, očekuju 456 izlagača iz 24 države.

Domaćih izlagača je 274 ili za deset posto više nego prošle godine, dok je stranih izlagača manje, kazala je direktorica Ambiente Nada Banek. Spomenula je, da je hrvatska drvna industrija, zahvaljujući izvozu, lani ostvarila dobit od 100 milijuna dolara. U prvih osam mjeseci ove godine je izvoz veći za 11 posto, a uvoz niži za 20 posto, u odnosu na isto razdoblje 2009. godine. Istodobno je dobit povećana na 176 milijuna dolara.

Predsjednik udruge Ambienta, te predstavnik ministarstva regionalnog razvoja i zagrebačkog šumarskog fakulteta, Ivica Grbac je podsjetio na napore hrvatske vlade za razvoj sektora drvne industrije. Pojasnio je, da je vlada s 222 milijuna kuna financirala 713 projekata. Dodao je, da drvoprerađivačka industrija predstavlja osam posto ukupnog hrvatskog izvoza.

Predstavnik Hrvatske gospodarske komore (HGK) iz Sektora za poljoprivredu, prehrambenu industriju i šumarstvo Rajko Ružička je također govorio o izvoznim rezultatima, te spomenuo, da su rezultati industrije namještaja bolji od prosjeka u drvnoj industriji. No, upozorio je, da su ovogodišnje statistike uspoređivali s prošlogodišnjima, kada je drvoprerađivačka industrija bilježila katastrofalne rezultate. Ove brojke su tek naznaka oporavka, ocijenio je Ružička.

Bartolec  o važnosti Ambiente

[infopunkt 2301&video=02 nolink]

Banek: Dolaze svi važniji domaći proizvođači

[infopunkt 2301&video=04 nolink]

O izvozu

[infopunkt 2301&video=05 nolink]

Grbac o strategiji za razvoj dizajna namještaja

[infopunkt 2301&video=07 nolink]

Ružiča: Uvozimo manje namještaja

[infopunkt 2301&video=08 nolink]

Raskošni Arena Centar bit će otvoren 5. studenog

Autor:
Metro-portal.hr

Arena Centar (Foto: www.trigranit.hr)Dugo očekivani  Arena Centar koji će vjerojatno postati nova meka Zagrebačkih šopingoholičara dobio je uporabnu dozvolu te sada ima sve potrebne dozvole za otvaranje koje je planirano za 5. studenoga, priopćeno je iz TriGranita koji je u gradnju Centra investirao 244 milijuna eura.

U Arena Centru smjestit će se dvjestotinjak trgovina u kojima će se po prvi puta u Hrvatskoj naći i GAP i H&M.

Arena Centar smješten je na jugozapadnom ulazu u Zagreb, pored dvorane Arena Zagreb. Prostire se na 175.000 četvornih metara bruto razvijene površine s ukupnom površinom za iznajmljivanje od oko 60.000 kvadratnih metara.

Posjetiteljima će ponuditi 10 velikih te 200 malih i srednjih trgovina. Imat će najveći hipermarket u Hrvatskoj površine 10.000 kvadratnih metara, prvo IMAX kino u regiji, CineStar multipleks kina sa sedam dvorana, dvije ekskluzivne kino dvorane, kuglanu te mnogo drugih zabavnih i gastronomskih sadržaja. Posjetiteljima Centra na raspolaganju će biti 3.500 parkirnih mjesta.

Gradnja centra počela je u srpnju prošle godine, a glavni izvođač radova je MI Grupa koju čine hrvatske građevinske tvrtke Mucić & Co., Međimurje graditeljstvo i Tromont. Stručni nadzor nad radovima obavljao je IGH, a koordinirao TriGranit.

Arena Centar ima sve dozvole i otvara se 5. studenoga

Suradnja MSU i Essl muzeja posudbom umjetnina

Ispod tratinčicaMuzej suvremene umjetnosti, odnosno njegova direktorica Snježana Pintarić u utorak će potpisati ugovor o dugoročnoj posudbi umjetničkih djela s austrijskim Essl muzejom.

Još prošle godine, u povodu desete godišnjice otvorenja svoga muzeja u Klosterneuburgu pored Beča, kolekcionari Agnes i Karlheinz Essl inicirali su zanimljiv projekt međumuzejske suradnje, podsjećaju iz MSU. Tada je pozvano deset ravnatelja muzejskih ustanova da odaberu radove koje smatraju zanimljivima i značajnima, a među njima je bila i ravnateljica Pintarić.

Svaki je sudionik dobio određenu sumu novca da te radove otkupi. Otkupljenim radovima sam Essl muzej dodao i vlastiti odabir pa je tako nastala izložba nazvana “Aspekti kolekcioniranja”, predstavljena u studenom prošle godine.

Jedna od ideja projekta jest i dugoročna suradnja i umrežavanje muzeja suvremene umjetnosti kao i brže upoznavanje s najnovijim umjetničkim kretanjima na recentnoj vizualnoj sceni.

Nakon predstavljanja izložbe u muzeju Arken u Danskoj, izbor ravnateljice Pintarić uskoro ćemo moći razgledati u MSU kamo će doći na duže vrijeme na posudbu temeljem ugovora koji će biti potpisan u Zagrebu 12. listopada.

Što je odabrala ravnateljica Pintarić?

Ravnateljica MSU-a, Snježana Pintarić odabrala je devet radova u različitim medijima koji svojim “strastvenim potencijalom” pridonose realizaciji tog projekta:

  • mehaničke crteže “Videodrawings” Alema Korkuta, jednog od najinovativnijih kipara mlađe generacije;
  • mali ekosustav “Ispod tratinčica” tekstilnog dizajnera Silvija Vujičića koji govori o problemima homoseksualnosti;
  • instalaciju “Zvono” kineskog umjetnika Chen Zhena koja se bavi temom rata u bivšoj Jugoslaviji;
  • višestruko nagrađivani video rad “Plac” mlade umjetnice Ane Hušman;
  • slikarske radove “Tango” Milivoja Bijelića;
  • slike “Mjesto” i “Noć” Lovre Artukovića;
  • radove “Portrait of V. I. Lenin in Style of Jackson Pollock” i “A&L” grupe ABS koja svoju strategiju slikarstva zasniva na djelovanju grupe Art&Language;
  • radove jednog od najistaknutijih belgijskih umjetnika multidisciplinarnih interesa i bogate produkcije, Jana Fabrea “Art kept me out of Jail” i “Homage to Jacques Mesrine”;
  • rad “Rebecka” prema mnogim mišljenjima jedan od najvažnijih radova fotografkinje i video umjetnice Miriam Backstrom.