Goran Škofić je rođen 1979. godine u Puli. Srednju umjetničku školu završio je u Puli, a na Umjetničkoj akademiji u Splitu, na odsjeku dizajna i vizualnih komunikacija (odsjek film i video), diplomirao je 2005. godine.
Nakon akademije educirao se i boravio na rezidencijalnim programima u New Yorku, Sao Paolu, Antwerpenu… Dosad je izlagao na petnaestak samostalnih izložbi u zemlji i inozemstvu, sudjelovao na brojnim skupnim izložbama i festivalima.
Za svoj rad dobio je desetak nagrada, uz ostale i Nagradu Radoslav Putar za umjetnika do 35 godina (2009.), a nagrađivan je i u inozemstvu (Belgija, Brazil).
Goran Škofić jedan je od najzanimljivijih mladih hrvatskih umjetnika koji se u svojem radu pretežno koristi medijem videa i fotografije. Koristeći mutiplicirani vlastiti lik u različitim, uglavnom grotesknim situacijama Škofić prvenstveno govori o svom osjećanju suvremenog svijeta. Slikama vlastitog tijela želi progovoriti, kako sam kaže, ‘o velikom društvenom tijelu’. Klonirani autorovi likovi, akteri su istodobno duhovite i tragične priče: taj uvijek isti čovječuljak, ubrzanih trzavih pokreta, koji izvodi gegove, puca sam na sebe, oponaša predmete kao na pokretnoj traci, umnožen poput lutke u tvornici igračaka, groteskan je lik koji uništava svaku iluziju o jedinstvenom i neponovljivom biću. Škofićevo mnoštvo dakle nije tek skup pojedinaca, nego mnoštvo vlastitih klonova što uključuje i autokritično priznanje da sebe ne izuzima iz sustava anomalija suvremenog svijeta.
Na samostalnoj izložbi u Forumu Škofić izlaže svoje najnovije radove, tri videorada i dvije fotografije većeg formata, u kojima se uz ostalo bavi odnosom suvremenog čovjeka i prirode, odnosno pogubnim ljudskim utjecajem na vlastiti prirodni okoliš. U tim radovima, za razliku od ranijih gdje su prostorne odrednice bile većinom isključene i u igri je bila najčešće bijela pozadina, Škofić ponovo uvodi konkretan prostor, ali u izmaknutim odnosima koji figuru raspolavlja između stvarnog i virtualnog, realnog i iluzije, gravitacije i bestežinskog stanja. Istodobno, razmještajući svoje radove kako u posebni boks tako i spajajući zid i pod galerije, autor na vrlo pažljiv način promišlja sam izložbeni prostor, uspostavljajući specifičnu komunikaciju unutar njegova interijera. Nevelikim brojem radova on ispunjava prostor fluidom video i fotoslike, ali afirmira i samu galeriju koja se pretvara u prostor kompleksne meditativnosti. Time i sam naslov izložbe, ‘Drugi prostori’, poprima svoj stvarni smisao.
Zbog svog cjelokupnog dosadašnjeg rada, njegove kako tematske tako i medijske aktualnosti, te zbog svoje intenzivne prisutnosti na domaćoj i inozemnoj kulturnoj sceni, Goran Škofić je dobitnik godišnje nagrade Galerije Forum.