Foto: www.skupstina.zagreb.hr„Na sljedećoj sjednici Skupštine na dnevnom će redu biti i prijedlog o izmjenama radnog vremena ugostiteljskih objekata te o ukidanju zabrana točenja alkohola od 6 do 8 h“, najavio je na današnjem Forumu zagrebačkih ugostitelja Darinko Kosor, predsjednik Gradske skupštine.


Okupljanje zagrebačkih ugostitelja nije propustio ni gradonačelnik Zagreba koji je najavio da će, ako ikad ode u mirovinu, u Zagrebu otvoriti najveću pivnicu u ovom djelu Europe. A, prije nego im postane konkurencija, obećao je ugostiteljima svoju daljnju potporu: „Čujem da se mijenja zakon i da bi PDV za ugostitelje trebao narasti s 10 na 13 posto. Ako se to uistinu dogodi, mogu vam obećati da ću odmah prema Skupštini poslati prijedlog da se umanje iznosi koje plaćate za terase i slično. Učinit ćemo sve što možemo da vam pomognemo da preživite“, izjavio je gradonačelnik Bandić.