Poštovane Zagrepčanke i Zagrepčani!


Zagrebačka je tradicija da Međunarodni praznik rada – 1. svibnja, ujedno i Dan sv. Josipa Radnika, proslavljamo zajedno, u prekrasnom maksimirskom parku.

Vrijeme u kojemu smo suočeni s mnoštvom problema, od kojih mnogi  svoje ishodište imaju u aktualnoj gospodarskoj krizi, vrijeme je koje traži hrabrost, nove iskorake i nova rješenja.

Traži također i više zajedništva, razumijevanja i solidarnosti, traži suradnju u naporima da naš Zagreb i našu Hrvatsku razvijamo na dobrobit svih njezinih građana, uz stalnu brigu da teret izlaska iz krize bude podijeljen ravnomjerno i pravedno.

Traži zaštitu i unapređivanje, ne samo radničkih prava, već i  dostojanstva svakog čovjeka.

Zato vas pozivam, dragi sugrađani, da u subotu, od 11 do 16 sati, zajedno u Maksimiru proslavimo Međunarodni praznik rada, uz tradicionalni prvosvibanjski grah i nastupe tamburaša, kulturnih umjetničkih društava, Krunoslava Kiće Slabinca, Vladimira Kočiša Zeca, Borisa Babarovića…

Drage Zagrepčanke i Zagrepčani, radnice i radnici, od srca vam čestitam Međunarodni praznik rada!