Poštovane Zagrepčanke i Zagrepčani!
Zagrebačka je tradicija da Međunarodni praznik rada – 1. svibnja, ujedno i Dan sv. Josipa Radnika, proslavljamo zajedno, u prekrasnom maksimirskom parku.
Vrijeme u kojemu smo suočeni s mnoštvom problema, od kojih mnogi svoje ishodište imaju u aktualnoj gospodarskoj krizi, vrijeme je koje traži hrabrost, nove iskorake i nova rješenja.
Traži također i više zajedništva, razumijevanja i solidarnosti, traži suradnju u naporima da naš Zagreb i našu Hrvatsku razvijamo na dobrobit svih njezinih građana, uz stalnu brigu da teret izlaska iz krize bude podijeljen ravnomjerno i pravedno.
Traži zaštitu i unapređivanje, ne samo radničkih prava, već i dostojanstva svakog čovjeka.
Zato vas pozivam, dragi sugrađani, da u subotu, od 11 do 16 sati, zajedno u Maksimiru proslavimo Međunarodni praznik rada, uz tradicionalni prvosvibanjski grah i nastupe tamburaša, kulturnih umjetničkih društava, Krunoslava Kiće Slabinca, Vladimira Kočiša Zeca, Borisa Babarovića…
Drage Zagrepčanke i Zagrepčani, radnice i radnici, od srca vam čestitam Međunarodni praznik rada!








