U povodu Kurban Bajrama, najvećeg islamskog blagdana – praznika žrtve, gradonačelnik Milan Bandić uputio je predsjedniku Mešihata Islamske zajednice u RH muftiji Ševku efendiji Omerbašiću i svim pripadnicima islamske vjeroispovijesti čestitku sljedećeg sadržaja:
BAJRAM ŠERIF MUBAREK OLSUN!
Čestitajući vam Kurban Bajram, kojeg ove godine dočekujemo u vremenu krize i depresije, želim da svojim primjerom kao i do sada našem gradu darujete nadu, optimizam, poštovanje i toleranciju te da i nadalje svjedočite svoju spremnost na žrtvu za bližnjega u nevolji, da nastavite pomagati one kojima je pomoć uistinu potrebita – bolesnima, nemoćnima i napuštenima, kojima je danas potrebita vaša ruka solidarnosti više nego ikada.
Odnos Grada Zagreba prema Islamskoj zajednici, posebice u Zagrebu, davno je nadišao naše lokalne granice i u Europi postao primjer jednoga primjerenoga suživota u dijalogu i iskrenom ljudskom razumijevanju. Uvjeren sam da ćemo zajednički nastaviti graditi na tim temeljima.
Vama kao predsjedniku Mešihata u Republici Hrvatskoj, vašim suradnicima kao i svim ostalim pripadnicima islamske zajednice u našem gradu, zahvaljujem na otvorenosti i suradnji, kao i današnjoj bajramskoj spremnosti da pomognete našim sugrađanima koji se nalaze u teškoj životnoj situaciji, čime svjedočimo našu ljudskost i odgovornost prema Bogu (Alahu) i ljudima.





