U povodu smrti velikana hrvatskog sporta Velimira Kljaića, gradonačelnik Milan Bandić uputio je obitelji izraze sućuti:
Duboko me potresla vijest o preranom odlasku Velimira Kljaića, čovjeka koji je svojom osebujnošću, upornošću i nesebičnim davanjem ostavio neizbrisiv trag u hrvatskom rukometu i sportu uopće.
Ostat će nam zauvijek u sjećanju veselje i ponos koje nam je kao izbornik Hrvatske reprezentacije pružio osvajanjem hrvatskog rukometnog sna – prvog olimpijskog zlata u Atlanti.
Dijeleći tugu s Vama i svim poklonicima rukometa, upućujem izraze najiskrenije sućuti s nadom da će Vam sjećanje na trenutke provedene s njim malo ublažiti bol.
Bivši rukometaš i trener Velimir Kljajić preminuo je jučer nakon duge i teške bolesti. Bio je trener poznatih hrvatskih klubova Zagreba i Medveščaka. Kao trener u Njemačkoj je radio 15 godina.








