Autor:
Jozo Renić
[email protected]
[singlepic id=99 w=320 h=240 float=left]Javni prijevoz u 23 europska grada testirao je njemački ADAC, a po njemu ispada da Zagreb najgore stoji. Spore veze, nerazmjer udaljenosti među stanicama, razlike u kvaliteti tramvaja, loša protočnost prometa – to se prigovara našem gradu, ali razlog je očito slaba prometna infrastruktura, previše automobila na cestama, nekultura vozača itd.
Što se tiče ZET-a, na njemu je samo djelomična odgovornost. Podsjetimo da je lani, u sklopu Tjedna mobilnosti, Zagreb upravo zbog dobro organiziranog javnog prijevoza u središtu grada dobio najviše ocjene. U ZET-u će analizirati i ovo testiranje te eventualno načiniti korekcije u organizaciji prijevoza, ali će Zagreb svejedno teško moći konkurirati brojnim europskim metropolama koje imaju metro.








