U povodu uskršnjih blagdana, gradonačelnik Milan Bandić uputio je zagrebačkom nadbiskupu kardinalu Josipu Bozaniću i svim vjernicima čestitku, u kojoj, između ostalog, stoji:


Uskrs je vječno svjedočanstvo da je život jači od smrti, a uskršnja poruka trajno nas podsjeća da nam je, noseći križ vlastitog života, vazda činiti djela ljubavi i dobrote, dijeliti s bližnjima i svim ljudima dobre volje radost i nadu novoga života.

Uskršnju čestitku gradonačelnik Bandić uputio je također i mitropolitu Eparhije zagrebačko-ljubljanske i cijele Italije Jovanu Pavloviću, arhijerejskom namjesniku zagrebačkom Milenku Popoviću te arhijerejskom namjesniku Makedonske pravoslavne crkve u Hrvatskoj protoereju Kirku Velinskom.