Hoće li one koji Gradu Zagrebu duguju više od 50.000 kuna, a dug ne vraćaju jako pogoditi što će im ime biti objavljeno na internetskim stranicama grada Zagreba? Odgovor bi mogao dati svaki od dužnika za sebe, a tko su oni uskoro ćemo svi doznati. Naime, zastupnici Gradske skupštine prihvatili su zaključak Odbora za kontrolu da gradonačelnik Milan Bandić preispita tko je odgovoran za propuste u naplati tražbina grada te se njihova imena javno objave.
Dugovanja gradu su veća od 1,683 milijarde kuna i uglavnom se povlače već duže vrijeme, a poražavajuće za sustav naplate jest što se vjerojatno neće moći naplati niti trećina od toga iznosa.
Predsjednik Odbora za kontrolu i potpredsjednik Gradske skupštine Josip Kregar ocijenio kako objava imena u ovom slučaju nije povreda privatnosti jer bi se naveli samo nazivi tvrtaka te imena i prezimena osoba s visinom duga.
Margareta Mađerić (HDZ) upozorila je na slabu naplatu komunalne naknade i spomeničke rente. Predložila je da se razvrgnu i utuže svi ugovori sa zakupoprimcima gradskih prostora. Također, novi se ugovori ne bi smjeli potpisati bez bankovnog jamstva.
S objavom imena složio se i pročelnik gradskog Ureda za financije Slavko Kojić.
Odgođeno odlučivanje o odvojku Šoljanove
Zastupnici su većinom glasova na prijedloge odbora Gradske skupštine za financije, prostorno uređenje i komunalno gospodarstvo odgodili odlučivanje o davanju suglasnosti za sklapanje ugovora o financiranju uređenja građevinskog zemljišta za izgradnju pristupne prometnice – odvojka Ulice A. Šoljana s komunalnom infrastrukturom do građevinske čestice u Podsusedu na kojoj je planirana gradnja poslovno-skladišno-proizvodnog kompleksa.
Zatražili su da se počne otkupljivati zemljište za tu prometnicu, za koju je osiguran novac u programu gradnje objekata i uređaja komunalne infrastrukture na području grada Zagreba u 2011.
Skupština je završila današnju sjednicu.








