gradonačelnik Milan Bandić U povodu Kurban Bajrama, najvećeg islamskog blagdana – praznika žrtve, gradonačelnik Milan Bandić uputio je predsjedniku Mešihata Islamske zajednice u RH muftiji Ševku efendiji Omerbašiću i svim pripadnicima islamske vjeroispovijesti čestitku sljedećeg sadržaja:


BAJRAM ŠERIF MUBAREK OLSUN!

Čestitajući  vam  Kurban  Bajram, kojeg ove godine dočekujemo u vremenu krize i depresije, želim da svojim primjerom  kao i do sada našem gradu darujete nadu, optimizam, poštovanje i toleranciju te da i nadalje svjedočite svoju spremnost na  žrtvu za  bližnjega  u  nevolji, da nastavite pomagati one kojima  je  pomoć uistinu potrebita – bolesnima, nemoćnima i  napuštenima, kojima je danas  potrebita vaša ruka solidarnosti više nego ikada.

Odnos Grada  Zagreba prema Islamskoj zajednici, posebice u  Zagrebu, davno  je  nadišao  naše  lokalne  granice  i  u  Europi  postao  primjer  jednoga  primjerenoga  suživota  u  dijalogu  i  iskrenom  ljudskom  razumijevanju. Uvjeren sam da ćemo zajednički nastaviti graditi na tim temeljima.

Vama  kao  predsjedniku  Mešihata  u  Republici Hrvatskoj, vašim  suradnicima  kao  i  svim  ostalim  pripadnicima  islamske  zajednice  u  našem  gradu, zahvaljujem  na otvorenosti i suradnji, kao  i  današnjoj  bajramskoj  spremnosti  da  pomognete   našim  sugrađanima  koji  se  nalaze u   teškoj  životnoj  situaciji, čime svjedočimo našu ljudskost i odgovornost prema Bogu (Alahu) i ljudima.