Autor:
Jasminka Kovačević
[email protected]


Popis 2011 (Foto: www.dzs.hr)Državni zavod za statistiku objavio je pozive nekoliko županija za prijave za rad na popisu stanovništva koji počinje u travnju. Za Grad Zagreb još nije objavljen poziv za popisivače i kontrolore već za Bjelovarsko-bilogorsku, Brodsko-posavsku, Zadarsku i Međimursku županiju.

Pozivi za prijavu popisivača i kontrolora nisu na internetskim stranicama hrvatskog zavoda za zapošljavanje već samo na stranicama Državnog zavoda za statistiku. Očekuje se da narednih dana i ostali, među kojima i Grad Zagreb, objave svoje pozive.

Uvjeti za popisivača svuda su isti – završena srednja škola i da nije u radnom odnosu, a za kontrolora završena srednja škola te iskustvo u popisima stanovništva. Kriterij za odabir popisivača je čitljivost rukopisa (piše se velikim štampanim slovima) koja će se provjeriti ispunjavanjem Upitnika za prijavu popisivača/kontrolora (obrazac P-10). Dakle, važno je da sve što na taj upitnik upišete optički čitač može pročitati.

Vježbati možete i na oglednim primjercima obrazaca koje ćete kao popisivači popunjavati. Riječ je o Popisnici (obrazac P-1 .pdf) i Upitniku za kućanstvo i stan (obrazac P-2 .pdf) koji su objavljeni na stranici Državnog zavoda za statistiku.

Što ponijeti na prijavu za posao

U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji prijave su 21., 22. i 23. veljače u više naselja  (Bjelovar, Daruvar, Čazma, Garešnica, Grubišno Polje).

Na upis treba donijeti osobnu iskaznicu i dokaz o zadovoljavanju uvjeta (svjedodžbu o završenoj srednjoj školi, evidencijski listić Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, za studenti – studentsku iskaznicu, umirovljenici – odrezak od mirovine te kemijsku olovku koja piše crnom ili tamnoplavom bojom.

Prednost u slučaju izjednačenosti u kriterijima

Prijave za popisivača i kontrolore u Brodsko-posavskoj-županiji bit će 16. i 17. veljače i to u Pododsjeku za statistiku u Slavonskom Brodu i Ispostavi za statistiku u Novoj Gradiški. Također se navodi kako će u slučaju izjednačenosti prednost će imati nezaposleni hrvatski branitelji i nezaposlena djeca smrtno stradalih, zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja te ostale nezaposlene osobe i studenti.

Županijsko popisno povjerenstvo za Zadarsku županiju pozvalo je sve zainteresirane za posao popisivača i kontrolora da se jave od 15. do 17. veljače i to za Ispostavu Zadar u 19 popisnih centara, za Ispostavu Benkovac u 4, Biograd na moru u 5, Obrovac u 2, Gračac u 1 i Pag u 3 popisna centra.

Također, u pozivu navode kako će u slučaju izjednačenosti kandidata prednost imati nezaposleni hrvatski branitelji i nezaposlena djeca poginulih, zatočenih i nestalih branitelja, zatim dugotrajno nezaposlene osobe (12 mjeseci ili duže), a zatim ostale nezaposlene osobe. Nezaposlenost se dokazuje preslikom evidencijskog lista Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Nakon odslušane četverodnevne poduke kojoj je nazočnost obavezna svakog dana kandidati će polagati završni test.

Prijave su i subotom, provjeravajte svaki dan www.dzs.hr

Zainteresirani kandidati za popisivače i kontrolore u Međimurskoj županiji mogu se javiti u popisne centre prema mjestu prebivališta, i to u petak 18. veljače , subotu 19. veljače i u ponedjeljak 21. veljače godine u 9 sati. Zadatak će biti ispuniti Upitnik za prijavu popisivača/kontrolora (obrazac P-10), a  iz njega će se zapravo i vidjeti čitljivost rukopisa, bitan preduvjet za dobivanje posla popisivača.

Kako se očekuje da narednih dana i drugi, među njima i Grad Zagreb objave slične pozive svi koji su zainteresirani za posao neka svakoga dana provjeravaju ima li novosti na stranici Državnog zavoda za statistiku: http://www.dzs.hr/. Naravno, i mi ćemo također izvještavati o svemu što je u vezi s Popisom stanovništva 2011. i zapošljavanjem popisivača i kontrolora.

07 Bjelovarsko-bilogorska županija . pdf

12 Brodsko-posavska županija .pdf

13 Zadarska županija .pdf

20 Međimurska županija .pdf

O Popisu stanovništva još pročitajte:

Imena popisivača u Zagrebu možda već danas

Imena popisivača u Zagrebu znat će se idućeg tjedna

11 Komentari

  1. ja sam popisivačica,i zanima me naknada za potrošeno gorivo,jer ipak nisam bila u gradu nego u okolnim selima????

  2. mogu vam jedino reći da se oslanjate na ono što vam kažu, a što se tiče vaše tvrdnje pogledajte malo bolje ovaj post iznad – objavljen je 13. veljače i odnosi se na objavu poziva za prijave popisivača, a ne na rezultate selekcijskog postupka.

  3. danas sam zvala u županiju i nisu jos imali rezultate a kazete da su objavljeni za brodsko posavsku zupaniju gdje da to nadem nisam vidjela niti na dzs ni ma stranici od zupanije

  4. u pravilu ondje gdje ste se prijavili i radite, ako vas odaberu. U slučaju da se negdje ne javi dovoljan broj kandidata za posao, i da vam se nudi mogućnost putovanja sigurno imate pravo na naknadu za prijevoz. U državnoj službi se poštuju zakoni :-)

  5. Molim Vas ako netko zna npr. ja se prijavim za popisivača u svojoj općini, a oni me pošalju u neku drugu; dali je to moguće i što je sa putnim troškovima (gorivo za auto, pa kolko čujem stalno zivkanje kontrolora)???

  6. možda već sutra. sigurno nećemo dugo čekati ni za osječko-baranjsku niti za grad zagreb

  7. Kao što piše u članku iznad, narednih dana pratite stranice državnog zavoda za statistiku: http://www.dzs.hr i ondje ćete pronaći poziv za dubrovačko-neretvansku županiju. Još nije objavljen pa vam zato nitko ne može odgovoriti na pitanje. Važno je svakoga dana provjeriti na internetu jer su rokovi za prijave veoma kratki. I mi ćemo na online-zagreb.hr pratiti što se događa

  8. molim vas da mi kazete gdje i kako da se prijavim za popis stanovnistva,dubrovacko-neretvansaka zupanija,Lastovo hvala