Izvor:
Online-Zagreb.hr/Infopunkt.tv
– Vesni Parun nedostaje sugovornik kojeg ona u Zagrebu kakav jest nije niti imala.Djelomično je to zato jer je bila nedohvatljiva, iznad svih struja, veliki individualist, a djelomično i zato što možda ova kultura više voli lijepo omotano beskičmenjaštvo, a ne voli oporost koju je Vesna Parun naslijedila od svojih otočkih, a ona tvrdi i bosanskih predaka,- rekao je urednik Denis Derk na jučerašnjem predstavljanju najnovije knjige Vesne Parun.
Izbor iz svoga stvaralaštva napravila je sama autorica i tako je knjiga “Ja koja imam nevinije ruke” ugledala svjetlo dana i predstavljanje u Mimari. Premda teško narušenog zdravlja, mentalno dovoljno jaka, Vesna Parun odradila je posao koji nisu drugi.
– Sakupila je knjige za koje nismo ni znali da postoje, to nažalost nisu napravili akademici, institucije i književni klubovi,- osvrnuo se urednik Derk i podsjetio kako je praksa da se u Hrvatskoj svi bave mrtvima, a žive velikane zaobilaze i zaboravljaju.
U knjizi je izbor iz 88 djela, svojevrsni umjetnički testament i poklon svima koji prate i cijene stvaralaštvo Vesne Parun. Osim pjesama i priča u zbirci su i brojni igrokazi za djecu poput „Mačak Džingiskan i Miki Trasi“, koji je u zagrebačkom kazalištu Trešnja imao više od 100 izvedbi.
Denis Derk, književni kritičar i urednik
[infopunkt 1689&video=04 nolink]
Nažalost, neki ljudi su nekoliko koraka ispred svoga vremena. Takva je i genijalna pjesnikinja Vesna Parun.