EU daruje karte za javni gradski prijevoz 22. rujna
Povodom obilježavanja Dana bez automobila, 22. rujna i Europskog tjedna mobilnosti, Delegacija Europske unije u Republici Hrvatskoj u suradnji sa ZET-om daruje karte za javni prijevoz. Besplatne vozne karte vrijedit će samo za srijedu, 22. rujna i to za cijelo području Grada Zagreba.
Građani Zagreba i gosti moći će karte za besplatni javni prijevoz preuzeti u Informacijskom centru Europske unije, Trg žrtava fašizama 6, danas i sutra, 21. i 22. rujna od 10 sati do 17.30 sati.
Dan bez automobila je dio aktivnosti koje se provode unutar Europskog tjedna mobilnosti čije je obilježavanje počelo 16. rujna i trajat će još sutra. Grad Zagreb je među 18 hrvatskih gradova koji su poduprli tjedan različitim aktivnostima. Tako će i ove godine Delegacija EU sudjelovati na “Zagrebačkoj žbici”, organiziranoj vožnji biciklima središtem grada koja počinje sutra u 18 sati na Cvjetnom trgu.
Cilj Europskog tjedna mobilnosti je dugoročno utjecati na pitanja kretanja i gradskog prijevoza, kao i na poboljšanje zdravlja i kvalitete života građana. Ujedno se želi zaštititi okoliš. Ovogodišnji tjedan odvija se pod motom “Putuj pametnije – živi kvalitetnije” ne bi li se potaknule lokalne vlasti na promicanje hodanja, korištenja bicikla te javnog prijevoza.
Zagreb je među više od dvije tisuće europskih gradova koji su ove godine u kampanji za Europski tjedan mobilnosti. Navike se ne mijenjaju preko noći, ali uz takvu podršku sigurno će to biti puno lakše.

Po riječima Lise Nichols, koju zahvaljujući inspirativnom nastupu u knjizi i filmu “Tajna” poznaju milijuni ljudi, nije slučajnost što je najjači mišić u ljudskom tijelu – srce. Zato i tvrdi, a to je dokazala i u vlastitu životu, kako baš korištenje srca, odnosno vlastite emocionalne snage čovjeku može omogućiti da živi život za kakav je rođen.

