Autor:
Hina/Online-Zagreb.hr


U Zagrebu će se od 10. do 16. svibnja održati prvi Zagrebački energetski tjedan koji, pod pokroviteljstvom gradonačelnika Zagreba Milana Bandića, organiziraju Gradski ured za energetiku, zaštitu okoliša i održivi razvoj Grada Zagreba i Regionalna energetska agencija sjeverozapadne Hrvatske, priopćeno je danas iz Službe za informiranje Ureda gradonačelnika.

S porukom “Razvoj ne želimo zaustaviti, ali onečišćenje možemo”, cijeli tjedan će obilježiti niz predavanja i radionica na temu energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije u vrtićima, osnovnim i srednjim školama, kao i stručna predavanja priznatih europskih i hrvatskih znanstvenika na više fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, navodi se u priopćenju.

Održat će se i nekoliko tematskih tribina u koje će biti uključene institucije, strukovna udruženja, stručne udruge i udruge civilnog društva.

Posebno će biti važna događanja u Staroj gradskoj vijećnici gdje će se prezentirati europska inicijativa Sporazuma gradonačelnika te skup svih regionalnih energetskih agencija koje djeluju u Hrvatskoj sa gostima i partnerima iz inozemstva.

Središnji događaj Zagrebačkog energetskog tjedna održat će se tijekom 15. i 16. svibnja (subota i nedjelja) na Trgu bana Josipa Jelačića prezentacijom proizvodnih programa i djelovanja tvrtki, poduzetnika i stručnih udruga koje djeluju na području energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije.

Predviđeno je predstavljanje proizvoda i usluga te izravna komunikacija s građanima, stoji u priopćenju Službe za informiranje Ureda gradonačelnika.

Informacije o programu tijekom Zagrebačkog energetskog tjedna mogu se pronaći na web stranici www.zagreb-energyweek.info.

plakat za Zagrebački energetski tjedan