Autor:
Jozo Renić
[email protected]
Kako bi se zaštitilo bilje i kulturna dobra u perivoju Maksimiru te očuvala biološka raznolikost u gradu Zagrebu i vodila skrb o svim gradskim parkovima – ovih dana je utemeljenja Udruga prijatelja perivoja Maksimir i parkova grada Zagreba.
Inicijativna skupina sastala se kako bi prihvatila statut i dogovorila se o prvim aktivnostima, a za predsjednika Udruge izabran je diplomirani pravnik Vladimir Biondić.
Prva zadaća Udruge jest sagledati stanje s objektima i kulturnim dobrima u Maksimiru te predložiti način njihova održavanja i po potrebi sanaciju.Članstvo se u udruzi može ostvariti kao redovan član, član-dobrotvor i počasni član.








