Još nije kasno da se svi srednjoškolci zainteresirani za stipendije jave na natječaj koji je prošloga tjedna objavljen na internetskim stranicama Grada Zagreba. Otvoren je 15 dana, a uvjeti kojima kandidati moraju udovoljiti su:


  • da nisu, osim iz opravdanih razloga, ponavljali razred u srednjoj školi;
  • da su redovni učenici trećeg ili četvrtog razreda srednje škole u Gradu Zagrebu odnosno Zrakoplovne tehničke škole Rudolfa Perešina u Velikoj Gorici i da su završili prethodne razrede srednje škole u Gradu Zagrebu odnosno Velikoj Gorici s odličnim uspjehom;
  • da imaju neprekidno prebivalište u Gradu Zagrebu najmanje jednu godinu prije objave natječaja;
  • da su državljani Republike Hrvatske;
  • da nisu stariji od 18 godina.

Stipendije se dodjeljuju na godinu dana, računajući od 1. rujna ove godine, a iznose 35 prosječne neto plaće u Gradu Zagrebu za razdoblje od siječnja do kolovoza 2010. godine.

studentica, ilustracijaKriteriji za dodjelu stipendija su uspjeh u školovanju, izvannastavni i izvanškolski rezultati tijekom srednjeg obrazovanja čime se podrazumijeva sudjelovanje i nagrade na državnim i međunarodnim natjecanjima, kao i športska natjecanja koja su i u kalendaru Hrvatskoga olimpijskog odbora. Također se uvažavaju još neke druge vrijedne nagrade i priznanja.

Dokumentaciju koju kandidati trebaju priložiti i pojedinosti natječaja mogu se vidjeti na stranici Grada Zagreba, Također na: http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=507 mogu se pronaći pojedinosti u vezi s kriterijima, preuzeti obrazac za natječaj i provjeriti koja su zanimanja deficitarna i preuzeti odgovarajuće dokumente.