Koristeći svoju FB stranicu, Davora Bernardić objavio je danas svoju izjavu o davanju suglasnosti Upravi ZG Holdinga: „Važne odluke poput pitanja poput davanja suglasnosti Upravi Holdinga za pokretanje postupka statusnih promjena podjele društva ne smiju se opravdavati samo govoreći da je to najbolje rješenje.
Mnogi su u Hrvatskoj bez obrazloženja provodili ono što su smatrali da je najbolje po principu improvizacije pa smo danas u neraskidivom gordijskom čvoru deficita i dugova koje ćemo morati platiti. Kao predsjednik najjače stranačke organizacije u Zagrebu, zagrebačkog SDP-a predložio sam rješenje. Predložili smo Zaključak u vezi s postupkom statusnih promjena podjele Zagrebačkog holdinga. Statusne promjene rade se bez ekonomskih i financijskih analiza i strategije razvoja Zagrebačkog holdinga koje trebaju biti kvalitetna podloga za odlučivanje o razvoju i osiguravanju budućeg stabilnog poslovanja. Želimo da Gradska skupština Grada Zagreba zaduži gradonačelnika i Upravu ZGH da izrade potrebne analize poslovanja s prijedlozima za stabilizaciju poslovanja, kvalitetnije upravljanje, racionalizaciju i kontrolu svih troškova uz povećanje produktivnosti te da temeljem takve analize gradonačelnik i Uprava izrade strategiju razvoja ZGH s procjenama i mogućim procesima restrukturiranja djelatnosti i reorganizacije poslovnih jedinica.
Nažalost, nije bilo sluha i skupštinska većina danas je odbila prijedlog.”




