Šahisti Šahovskog kluba gluhih “Silent” iz Zagreba osvojili su zlato na na 20. Europskom klupskom šahovskom prvenstvu za gluhe, koje se od 8. do 13. lipnja održava u Liverpoolu. Naslov europskih klupskih prvaka postignuli su kolo prije kraja jer su u svih šest prethodno odigranih imali maksimalan broj bodova!


Šahisti “Silenta” borili su se u konkurenciji klubova iz 16 zemalja. Maksimalnih 12 bodova uzastopno su osvajali: Darko Švec, Zlatko Klarić, Toni Vujčić, Bogdan Božinović i Nikola Perković.

Svečani doček zlatnih šahista bit će sutra, 13. lipnja u 16,30 sati u Zračnoj luci Zagreb. (Online-Zagreb.hr)

šahisti kluba Silent