Predavanje Kenija i Madagaskar, KIC, Ivo Frangeš, 19 sati


KIC, Preradovićeva 5, tel. 4810 714, www.kic.hr

Mladi zagrebački student Ivo Frangeš na dvomjesečnom putovanju posjetio je Madagaskar, otok kojeg nazivaju osmim kontinentom zbog endemičnosti 80% svih biljnih i životinjskih vrsta. Plovio je dva tjedna uz zapadnu obalu otoka što mu je omogućilo posjetiti mjesta koja se ne nalaze u turističkim vodičima. Obišao je i susjednu Keniju čiji glavni grad Nairobi nosi neslavni epitet grada najveće stope kriminala. Promatrao je Kilimandžaro stojeći na vrhu susjedne Mt. Kenye te se suočio s velikim problemom siromaštva i gladi lokalnog stanovništva čija djeca vape za bilo kakvom pomoći koja bi im omogućila bar jedan obrok i osnovno  obrazovanje.
Predavanje je popraćeno fotografijama s putovanja.