Dvije zlatne, dvije srebrne i brončana medalja na Svjetskom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom u Christchurchu, rezultati su naše reprezentacije koja se vratila iz Novog Zelanda. Uspjeh naših natjecatelja čak je veći od postignutoga u Pekingu, istaknuo je predsjednik Hrvatskog paraolimpijskog odbora Ratka Kovačić na konferenciji za novinare koja je održana u hotelu Antunović.

Naši su natjecatelji sve bolji, ali je i konkurencija iz godine u godinu sve jača. Nije lako osvojiti medalju, ali je to ipak poslo za rukom u bacanju diska Mariji Iveković (zlatna), u skoku u dalj Mikeli Ristoski (zlatna), u bacanju kugle Darku Kralju (srebrna) i Josipu Slivaru (brončana), u petoboju Branimiru Budetiću (srebrna).
Nakon ovakvih rezultata porasla su i očekivanja od prvenstva u Londonu.









