Obavještavamo vas kako će sukladno nalogu Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske sva dječja igrališta u Gradu Zagrebu, uključujući sva vrtićka i školska igrališta i dvorišta, biti zatvorena s ciljem prevencije širenja zaraze koronavirusom.
Ona igrališta koja se ne mogu zaključati bit će ograđena trakama komunalnog redarstva, a na sva će se igrališta postaviti i ploče i obavijesti o zabrani njihova korištenja.
Ured za upravljanje u hitnim situacijama moli sve građane Zagreba da striktno poštuju strogu mjeru socijalnog distanciranja iz “Odluke o mjerama ograničavanja društvenih okupljanja, rada u trgovini, uslužnih djelatnosti i održavanja sportskih i kulturnih događanja”.
Mjera nalaže izbjegavanje bliskog osobnog kontakta u razmaku od najmanje dva (2) metra u zatvorenom prostoru i jednog (1) metra na otvorenom prostoru. Mjera se odnosi i na igrališta, parkove i sva mjesta na otvorenom.
Samo poštujući mjere možemo zaštiti naše zdravlje.
Ostanite doma – na sigurnom! Pomozite starijima!








