Home Događanja Zagrebom vladaju iluzije koje već deset godina osvajaju svijet! Preostalo je još samo nekoliko dana da ih doživite

Zagrebom vladaju iluzije koje već deset godina osvajaju svijet! Preostalo je još samo nekoliko dana da ih doživite

0
Zagrebom vladaju iluzije koje već deset godina osvajaju svijet! Preostalo je još samo nekoliko dana da ih doživite

Festival iluzija, najiluzorniji događaj ljeta, traje još do nedjelje, 29. lipnja, u samom srcu Zagreba, a ovo je posljednji poziv svim ljubiteljima iluzija, zabave i vizualnog doživljaja da se pridruže proslavi koja povezuje lokalnu publiku s globalnom pričom uspjeha.


Pop up događanje Festival iluzija održava se u posebnom trenutku kada Muzej Iluzija obilježava 10 godina postojanja, a priča koja je započela u Zagrebu od strane osnivača Roka Živkovića i Tomislava Pamukovića danas je sinonim za globalni fenomen koji mijenja način na koji doživljavamo zabavu, edukaciju i prostor.

Tom zavidnom uspjehu na svjetskoj razini svakodnevno doprinosi i Metamorfoza, hrvatska tvrtka sa sjedištem u Zagrebu, koja upravlja brendom Muzeja Iluzija. Ovaj najveći svjetski lanac privatnih muzeja danas je prisutan u više od 60 gradova, na četiri kontinenta i u 26 zemalja. Ali, tu ne planiraju stati jer im je cilj do kraja 2026. otvoriti čak 100 muzeja.

Fascinantna je činjenica i kako je više od 22 milijuna ljudi diljem svijeta već zakoračilo u njihove svjetove iluzije, svjetove koji, zanimljivo, svi započinju na jednom mjestu , u Oroslavju, gdje nastaju svi eksponati i interaktivne instalacije od strane razvojno-istraživačkog tima, koje se potom šalju u svijet.

U slavljeničkoj 2025. godini, Metamorfoza planira nadmašiti sve godine dosad jer u planu je čak otvorenje 16 novih muzeja, što uključuje i osvajanje dva nova kontinenta, Australiju i Južnu Ameriku. S uredima u Zagrebu i odnedavno u Phoenixu radi lakšeg upravljanja mrežom muzeja u SAD-u, i timom od preko 120 zaposlenih, Metamorfoza je danas primjer kako se iz male zemlje može stvarati veliki svjetski utjecaj.

Festival iluzija u Zagrebu donosi upravo ono što je ovu hrvatsku ideju učinilo uspješnom u svijetu – bogat i raznolik sadržaj za sve uzraste, snažan vizualni identitet i nezaboravno iskustvo koje briše granice između stvarnog i nemogućeg.

Proslavimo zajedno deset godina Muzeja Iluzija koji je osvojio svijet u sklopu Festivala iluzija. Ulaz je slobodan i traje do 29. lipnja!