Počeli su Dani Pešče 2011., kulturno-zabavna manifestacija koja će trajati do 11. lipnja kada će biti i vrhunac programa. Građani će moći vidjeti kulturne i zabavne sadržaje udruga, društava, učenika osnovnih i srednjih škola… Posjetiteljima će se predstaviti i članovi radionica Kulturnog Centra Peščenica – likovne, jezične i glazbene radionice, radionice plesa, hip hopa, capoeire i grafita.
U sklopu akcije «Volim Pešču» poznati umjetnik Tomislav Lončar – Lonac oslikat će pročelje kulturnog centra grafiterskom tehnikom.
Programi se održavaju u i ispred Kulturnog centra Peščenica, odnosno kazališta KNAP u Ivanićgradskoj 41a, u knjižnici Peščenica, zatim u knjižnici S.S. Kranjčević (Laurenčićeva 8) i knjižnici I. B. Mažuranić (Zapoljska 1).
U subotu 11. lipnja je završni i središnji dio manifestacije. Uz glazbeni program na programu je i predstava “Čudo braće Grimm”, najbolja na ovogodišnjem Festivalu hrvatskih kazališnih amatera. Od 21 sat na programu je artistički performans, a od 22 sata publiku će zabavljati DJ Mario Kovač.
Organizator Dana Pešče je Kulturni centar Peščenica koji već četvrtu godinu za redom predstavlja kreativni potencijal svoje zagrebačke četvrti. Dane Peščenice posjeti oko tri tisuće Zagrepčana, najčešće mlada, urbana publika koja stiže i iz drugih dijelova grada te sudjeluju u radionicama, sportskim natjecanjima, izložbama, koncertima…
PROGRAM DANA PEŠČE 2011.









