Mobilni operater Tele2 odlučio je uzdrmati hrvatsko tržište predstavljanjem prave revolucije. U konspirativnom ambijentu tvornice Katran tim povodom predstavljena je nova pretplatnička tarifa nazvana Revolucija.


Kako bi otkrio kakve brige hrvatski korisnici imaju sa mobilnim operaterima, Tele2 je izašao na ulice četiri najveća hrvatska grada. Ta je ulična revolucija naišla na veliko odobrenje građana, koji su sa gotovo 10.000 potpisa peticije i  podrškom prosvjednicima poručili kako od operatera očekuju velike i dramatične promjene. Korisnici su izrazili nezadovoljstvo s netransparentnim tarifama, naplatom uspostave poziva, obveznim trajanjem ugovora i visokim cijenama.

Rezultat je tarifa Revolucija – prva prava neograničena tarifa na hrvatskom tržištu. Revolucija nudi neograničene pozive i sms poruke prema svim mobilnim i fiksnim mrežama u Hrvatskoj. Unutar nove tarife ne naplaćuje se naknada za uspostavu poziva, a tarifa ne sadrži obvezno trajanje ugovora i negativna iznenađenja. Korisnici više ne trebaju brinuti niti oko prekoračenja svojih mjesečnih računa niti provjere potrošnje, Revolucija je dostupna za svega 150 kuna mjesečno.  I to nije sve – korisnicima Tele2 svaki mjesec daje čak 500 MB internetskog prometa, što je više od prosječne mjesečne potrošnje hrvatskih korisnika pametnih telefona.

Najbolja tarifa nadopunjena je i najboljim mobilnim uređajem. Izvrsni HTC EVO 3D svim korisnicima koji odaberu Revoluciju bit će uz tarifu dostupan za 895 kuna uz ukupan mjesečni trošak za 200 kuna. Tele2 je i ovdje pokrenuo revoluciju, prvi je operater u Hrvatskoj koji je korisnicima omogućio kupnju uređaja na mjesečne rate, a ta se opcija odnosi na sve uređaje u Tele2 ponudi.

“Nova Tele2 tarifa odgovor je naše kompanije na nepoštenu situaciju u Hrvatskoj. Ljudi osjećaju posljedice ekonomske krize koja ih sve više pogađa, a istodobno dobit operatera raste. Ponuda na tržištu je komplicirana i korisnika zbunjuje, ljudi zaista ne znaju što točno plaćaju. Odlučili smo uvesti revoluciju koja će zauvijek promijeniti tržište, revoluciju zbog koje ljudi više neće brinuti koliko razgovaraju, koliko poruka šalju, revoluciju bez skrivenih troškova, minimalnog trajanja ugovora i bez kvaka. Naša je poruka za svih 3,5 milijuna korisnika u Hrvatskoj: pridružite se Tele2 revoluciji ili pitajte svojeg operatera za istu ponudu”, rekao je Vivek Sharma, privremeni predsjednik uprave Tele2 Hrvatska.

Nova je tarifa zaživjela na prodajnim mjestima ubrzo nakon predstavljanja medijima – Tele2 je organizirao posebnu prodajnu akciju u Zagrebu, Osijeku, Rijeci i Splitu, a prodaja je simbolično započela točno u ponoć.  Prvih 100 korisnika nove tarife u Zagrebu Tele2 je nagradio sa tri besplatna mjeseca Revolucije.

TELE2 je jedan od vodećih telekomunikacijskih operatera u Europi, kojem je cilj povoljno ponuditi vrhunske usluge. Tele2 zajednica okuplja čak 32,3 milijuna korisnika u ukupno 11 europskih zemalja. Širom Europe nudi proizvode i usluge u mobilnoj i fiksnoj telefoniji, pristup internetu, kabelsku televiziju, usluge podatkovnih mreža te zabavne sadržaje. Tele2 je osnovao Jan Stenbeck 1993. godine u Švedskoj, a dionice tvrtke uvrštene su na Burzu u Stockholmu od 1996. godine. Više o Tele2 grupi na www.tele2.com.