Dva dana nakon brutalnog huliganskog napada na hrvatske navijače u Novom Sadu, radi se na pojačanom osiguranju uoči večerašnjeg rukometnog dvoboja s domaćinom u Beogradu.Prema nekim procjenama – očekuje se od oko 1.500 do 2.000 navijača iz Hrvatske. Mnogi od njih dolaze privatnim automobilima i kombijima. Tako se doznaje i da će svi automobili hrvatskih navijača biti smješteno na aerodromu 7 kilometara udaljenom od Arene, odakle će biti organizirano prevezeni do Arene.Iako je bilo najavljeno da se neće raditi zabrana ulaska u zemlju na granici sa Srbijom, čini se da je taktika – promijenjena.

Srbijanska granična policija u Srbiju nije pustila 106 navijača iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine koji su dvama autobusima bosanskohercegovačkih registracijskih oznaka putovali na rukometnu utakmicu. Mediji prenose da su navijači iz Hrvatske bili – bez ulaznica za utakmicu. A preko željezničkoga graničnog prijelaza Tovarnika u Srbiju je vlakom pokušala ući skupina od sedam hrvatskih navijača od kojih je hrvatska policija, zbog alkoholiziranosti, zadržala dvojicu i nije im dopustila da prijeđu granicu. Prema pisnaju Index.hr hrvatski navijači koje je srpska granična policija  vratila iz Srbije natrag u Hrvatsku još su više ogorčeni ponašanjem hrvatske policije.”Kada smo vraćeni natrag u Hrvatsku okružili su nas deseci interventnih policajaca i već tri sata nam ne daju da iziđemo iz autobusa. Bez ikakva povoda i razloga, gušimo se u ugljičnom monoksidu i ne možemo izaći niti se olakšati niti popiti vode. Pitamo se tko plaća sve te hrvatske policajce da nas drže u ovakvom zatočeništvu cijeli dan i da nam neopravdano ograničavaju slobodu. Hrvatska policija gora je od srpske”, rekao je jedan od navijača. Originalni tekst pročitajte OVDJE