Dva dana nakon brutalnog huliganskog napada na hrvatske navijače u Novom Sadu, radi se na pojačanom osiguranju uoči večerašnjeg rukometnog dvoboja s domaćinom u Beogradu.Prema nekim procjenama – očekuje se od oko 1.500 do 2.000 navijača iz Hrvatske. Mnogi od njih dolaze privatnim automobilima i kombijima. Tako se doznaje i da će svi automobili hrvatskih navijača biti smješteno na aerodromu 7 kilometara udaljenom od Arene, odakle će biti organizirano prevezeni do Arene.Iako je bilo najavljeno da se neće raditi zabrana ulaska u zemlju na granici sa Srbijom, čini se da je taktika – promijenjena.

Srbijanska granična policija u Srbiju nije pustila 106 navijača iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine koji su dvama autobusima bosanskohercegovačkih registracijskih oznaka putovali na rukometnu utakmicu. Mediji prenose da su navijači iz Hrvatske bili – bez ulaznica za utakmicu. A preko željezničkoga graničnog prijelaza Tovarnika u Srbiju je vlakom pokušala ući skupina od sedam hrvatskih navijača od kojih je hrvatska policija, zbog alkoholiziranosti, zadržala dvojicu i nije im dopustila da prijeđu granicu. Prema pisnaju Index.hr hrvatski navijači koje je srpska granična policija vratila iz Srbije natrag u Hrvatsku još su više ogorčeni ponašanjem hrvatske policije.”Kada smo vraćeni natrag u Hrvatsku okružili su nas deseci interventnih policajaca i već tri sata nam ne daju da iziđemo iz autobusa. Bez ikakva povoda i razloga, gušimo se u ugljičnom monoksidu i ne možemo izaći niti se olakšati niti popiti vode. Pitamo se tko plaća sve te hrvatske policajce da nas drže u ovakvom zatočeništvu cijeli dan i da nam neopravdano ograničavaju slobodu. Hrvatska policija gora je od srpske”, rekao je jedan od navijača. Originalni tekst pročitajte OVDJE
Sign in
Welcome! Log into your account
Forgot your password? Get help
Impressum
Password recovery
Recover your password
A password will be e-mailed to you.








