Festival produkt dizajna Clerkenwell Design Weeku koji je danas započeo u Londonu bit će mjesto za prvo javno predstavljanje proizvoda naše mlade produkt dizajnerice Ane Tevšić. Diplomirala je prošle godine na zagrebačkom studiju dizajna i počela raditi ozbiljne projekte, pišu njezini kolege na stranici Hrvatskog dizajnerskog društva.
U radovima koje će predstaviti u Londonu eksperimentira s materijalom, igra se optičkim iluzijama i idejom latentnog pokreta u predmetima koje obično vidimo kao nepokretne. Dva takva predmeta projektirana su da ožive, zaigraju i oboje sivu svakodnevicu. To su serija stolaca Crooked Stools, svi izrađeni od jedne drvene ploče bez ostatka koji bi završio u smeću i rotirajuće lampe Twister Lamps.
Festival se održava se u Clerkenwellu, dijelu centralnog Londona koji je poznat po velikoj koncentraciji arhitektonskih i dizajnerskih ureda, uglavnom specijaliziranih za dizajn namještaja. Prvi puta održan je prošle godine predstavljajući se kao kreativan i dinamičan miks izložbi, predavanja, radionica, prezentacija, diskusija, glazbe i zabave.
U središtu festivala su dvije međunarodne izložbe na zanimljivim povijesnim lokacijama posvećene novim autorima u suvremenom produkt dizajnu i dizajnu namještaja, te veći broj showrooma raštrkanih po Clerkenwellu. Ana Tevšić izlagat će u prostoru nekadašnje viktorijanske tamnice, kao jedini sudionik iz regije središnje i istočne Europe.
Više o projektima Ane Tevšić može se vidjeti na njezinoj stranici: http://anatevsic.tumblr.com.









