U srijedu, 8. ožujka, u 11,00 sati, u Staroj gradskoj vijećnici, Ćirilometodska 5, gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić i predsjednik Gradske skupštine Davor Bernardić uručit će nagradu Zagrepčanka godine ovogodišnjoj dobitnici, gospođi Ljubici Matijević Vrsaljko.
Temeljem Odluke o javnim priznanjima Grada Zagreba, Nagrada se dodjeljuje na Međunarodni dan žena, a na temelju javnog natječaja, mogu je dobiti građanke Grada Zagreba koje su svojim djelovanjem znatno pridonijele afirmaciji žena u društvu i javnosti, afirmaciji ženskih prava i ravnopravnosti spolova, te postigle prepoznatljive rezultate na podizanju kvalitete života žena u Gradu, s gospodarstvenog, socijalnog i humanitarnog aspekta.
Nakon toga, u 13,15 sati, zagrebački će gradonačelnik, na Trgu bana Jelačića, kao i ranijih godina, u povodu Međunarodnog dana žena, Zagrepčanke darivati s ružama.









