grožđe, ilustracijaVinska manifestacija “Martin je u Zagrebu” održati će se od 3. do 13. studenog. Već jedanaestu godinu za redom promovira se hrvatske vinare i domaća vina, a ove će godine u sklopu manifestacije koja se tradicionalno održava na Trgu bana Josipa Jelačića nastupiti 40-tak vinara iz Zagrebačka županije te veliki proizvođači vina: Belje, Iločki podrumi, Laguna, Mladina i drugi.


Uz kvalitetna i vrhunska domaća vina posjetitelje očekuje i vrlo bogat gastronomski te kulturno-zabavni program. Uz veliki šator u kojem se nalazi glavna glazbena pozornica na Trgu bana J. Jelačića biti će postavljene i drvene kućice u kojima će svoje proizvode predstavljati seoska domaćinstva.

U sklopu manifestacije Martin je u Zagrebu nastupit će brojna kulturno-umjetnička društva i glazbeni sastavi, a koncerte na pozornici smještenoj pod satom i one u šatoru VinoGradu građani će moći pratiti besplatno.