LJETNO KINO GRADEC


Daybreakers, pored crkve sv. Katarine, 21 sat, besplatno

režija: Michael Spierig, Peter Spierig
scenarist: Michael Spierig, Peter Spierig
producent: Peter Block, Chris Brown
direktor fotografije: Ben Nott
montaža: Matt Villa
glazba: Christopher Gordon
glume: Ethan Hawke, Sam Neill
zemlja: SAD
format: color
trajanje: 98 min

Desetak godina u budućnosti vampiri čine većinu stanovništva na Zemlji, dok je ljudi tek pet posto. Vampiri su svjesni da se zaliha njihove hrane, ljudske krvi, opasno smanjuje. Kako nemaju dovoljno krvi, neki se pretvaraju u divlja bića spremna na sve.

3 Komentari

  1. Jučer sam posjetio ljetno kino Gradec i zato ću napisati par riječi o samoj ideji kina, mogućim poboljšanjima, te na kraju i o samom filmu.
    Zamisao kina na otvorenom je odlična i mislim da su općenito zbivanja u kojima se ljudi nalaze, druže, zabavljaju pozitivan element života. Film je počeo u 21 h, a ljudi su se značajnije počeli okupljati oko 20 h. Sjedala su raspoređena u 6 redova s ukupno oko 100 stolica. Iza tog dijela su stolovi gdje ukoliko dođete ranije možete uživati u projekciji uz piće. Prostor je dosta malen, ne prima previše ljudi, a potražnja za stolicom više je nadmašila sva očekivanja. (Doduše nisu još tada znali o čemu se radi u samom filmu – Daybreakers). Cijena točene pive je 10 kn – 0.3 l, 15 kn – 0.5 l. Sokovi su po 10 kn – 0.5 l. Točeno vino je 60 kn – 1 l. Možete također kupiti i kokice za uživanje u filmu. Nedostaci kina na otvorenom su rješive prirode pa ukoliko netko ovo zaista čita neka do sljedeće godine poradi i na sljedećem. Postoji samo 1 WC, kemijski, te još k tome zajednički (muško-ženski). To je zbilja neozbiljno s obzirom na broj gostiju. Slažem se da je problem infrastrukturne prirode jer su kućice u kojima se toči piće i vrši projekcija privremeno postavljene (kao one na Jelačićevom trgu u doba sajmova). Napravljena je greška što nema postavljenog sadržaja filma koji se projicira pa su osobito stariji ljudi koji ne konzumiraju elektroničke medije dosta zakinuti. Pitate se zašto. Zato što je jučer bila projekcija filma “Daybreakers” i mnogi koji su došli uživati u filmu su ostali razočarani jer se radnja vrtila u budućnosti i to oko borbe ljudi i vampira. Dosta ljudi se pokupilo nakon par minuta. Šaljem vam link o samom filmu: http://www.imdb.com/title/tt0433362/
    Meni se nije svidio film iako volim SF i horor filmove. Ali svatko ima svoj ukus. Ono na čemu sigurno valja poraditi je postavljanje podloge ispod titlova na filmu uz prikaz kvalitetnije otisnutog titla. Ovaj je bio većim djelom filma nečitljiv, pogotovo ako je scena bila nešto svjetlija. Ne bi bilo loše projicirati Oscarom nagrađene filmove od prošle godine. Ugođaj gledanja pod zvijezdama je odličan. Toplo ljetno večer je kao stvoreno za zabavu na otvorenom uz prigušeno osvjetljenje baklji i svijećica po stolovima. Sve u svemu dobra ideja na kojoj se ima još za dosta raditi dogodine.