SrebrenicaU spomen na žrtve srebreničkog genocida  sutra 27. svibnja, u 15,00 sati, ispred Islamskog centra u Gavellinoj 40, gradonačelnik Milan Bandić i ove će se godine pridružiti ispraćaju V. konvoja mladih Bošnjaka i njihovih prijatelja pod nazivom Da se nikad ne zaboravi.


Konvoj, kao i ranijih godina, organizira Vijeće bošnjačke nacionalne manjine Grada Zagreba, te se i ove godine očekuje oko 500 sudionika kojima će se pridružiti i prijatelji iz Slovenije i Austrije.

Ove godine obilježava se 16. godišnjica genocida, a Europski parlament je 11. srpnja proglasio Danom sjećanja na genocid u Srebrenici što je potvrdio i Hrvatski sabor.

[youtube c9-9W3J-0MQ&hd=1 nolink]

[youtube 0Y9QzqvbE4c nolink]

[youtube 7pQvaHkFN5M nolink]

[youtube Y8004oa8BzI nolink]

*   *   *

FOTOGALERIJA: Konvoj Da se ne zaboravi, 27. svibnja 2011.

[nggallery id=491]