Umjetnička karijera pijanista, skladatelja i aranžera Davida Gazarova obilježena je brojnim samostalnim nastupima. Kao posebno priznanje za svoj umjetnički rad, 1999. godine primio je Državnu nagradu s Diplomom bavarskog Ministarstva kulture. Gazarov je kao klasični, jazz i cross-over pijanist koncertirao na pozornicama kao što su Semper Opera u Dresdenu, Kongresna dvorana u Grazu, Hercules Sal & Gasteig u Münchenu, Koncertna dvorana Čajkovski u Moskvi, Kammerkonzertsaal Berlinske filharmonije, NDR Sendesaal u Hannoveru, St.Michaelis Kirche u Hamburgu, Die Glocke u Bremenu, Liederhalle u Stuttgartu, te na velikom broju hrvatskih pozornica, poput Koncertne dvorane Vatroslav Lisinski, Hrvatskog glazbenog zavoda i u sklopu Muzičkog Biennala u Zagrebu.
Komponirao je, aranžirao, snimao i koncertirao uživo s Bamberškim simfonijskim big-bandom, Simfonijskim orkestrom Dresdenske filharmonije, Velikim simfonijskim orkestrom grada Graza, Simfonijskim orkestrom Bavarskog radija (Bayerische Rundfunk) i td. Rad na crossover području rezulturao je koncertima na najprestižnijim munarodnim klasičnim festivalima: Mozart Musikfestspiele u Würzburgu, Wagner-Festspiele u Bayreuthu, Međunarodni festival komorne glazbe u Jeruzalemu i Schleswig Hollstein Festival.
U studenom 2004. godine Veliki simfonijski orkestar u Grazu praizveo je njegov Klavirski koncert br. 1 – “Black Vision”. Iz plana turneja 2012. do sada se mogu izdvojiti koncerti u Engleskoj (David Gazarov Jazz Trio u sklopu BBC-ijeva Southport Jazz Festivala), te klasični i crossover program u dvoranama Teatro Municipal de Rio de Janeiro i Sala Sao Paulo u Brazilu.
Nastupao je i na najpoznatijim jazz festivalima poput Montreux Jazz Festivala, Jazz-Open u Stuttgartu i dr. Nastupao je i snimao s proslavljenim svjetskim jazz-glazbenicima: Nils H.Ø. Pedersen, Martin Drew, Jimmy Woode, Johnny Griffin, Alvin Queen, Jiggs Whigham, Chuck Israels, Bill Goodwin, Buddy De Franco, James Morrison, Bobby Durham, Jonny Griffin, Boško Petrović i dr.).
Snimio je dvanaest samostalnih albuma i veliki broj albuma s drugim glazbenicima. Snimao je, između ostalih, i za slijedeće glazbene kuće: “SONY MUSIC“ (International); “DENON” (International), EMS Music and Records (International), TUXEDO RECORDS – “Episode” (U.S.A), TUDOR (Švicarska), SKIP RECORDS (Njemačka).
Kao njemački državljanjin oženjen za hrvatsku književnicu Sibilu Petlevski, većinu slobodnog vremena provodi u Zagrebu gdje surađuje i sa glazbenicima s hrvatske scene poput Zagrebačkih solista i Jazz Orkestra HRT-a. Prvi puta je posjetio Hrvatsku 1992. godine i u toku rata je održao čitav niz dobrotvornih koncerata. U vlastitim kompozicijama poput Bauer Gigue, kao i u crossover aranžmanima kao što su Eternal Code of Love (Chopinova Fantasie-Impromptu u cis-molu, opus 66), David Gazarov kombinira glazbene elemente različitih epoha pronalazeći srodnosti, a ponekad i identičnosti zakona glazbenog razvoja, pri čemu u konačnome muzičkome djelu slušatelju pruža atraktivnu i razumljivu glazbenu formu.
DAVID GAZAROV, glasovir
Program:
Ludwig van Beethoven: Sonata u G-duru, op.14 br.2
Sonata u f-molu, op.57 “Appasionata”
* * *
David Gazarov: Retrospektiva ( F.Chopin: Etida u es-molu, op.10 br.6)
Eternal Code of Love
Bauergigue
Obrade standarda iz “Great American Song Book”