U subotu, 5. listopada, u Pogonu Jedinstvo u 16 sati, otvara se deseto izdanje Fubar festivala, jedinog hrvatskog festivala posvećenog glitch umjetnosti. Centralni događaj festivala je izložba koja okuplja više od stotinu umjetnika i umjetničkih grupa iz cijelog svijeta poput Nicka Briza i jonCatesa iz Sjedinjenih Američkih Država, mother_woolf i crash-stopa iz Irske, Mattea Campulla iz Italije te Ane Šesto, Petre Brnardić i Nebojše Vukovića iz Hrvatske. Ovogodišnja izložba tematski je usmjerena na arhiviranje neuspjeha i grešaka dok kustoski odabir obuhvaća djela nastala u pukotinama novomedijske umjetnosti, uključujući neuspjele i nikad izložene radove. Posjetitelji će na otvorenju moći sudjelovati u vođenoj turi kroz izložbu u prisustvu kustosa i gostujućih umjetnika.
Nakon otvorenja u 19:30 slijede dva audiovizualna performansa, prvi pod nazivom “Refractions” izvodi nizozemska umjetnica i pionirka glitch arta, Rosa Menkman, dok hrvatski ambijentalni noise kolektiv Mute Conspiracy nastupa s performansom “Distorted Ceremony”.
Drugi festivalski dan u nedjelju, 6. listopada, posvećen je diskurzivnom programu simpozijakoji će se održati u klubu MaMa, a tematski se fokusira na arhiviranje digitalne umjetnosti. Simpozij okuplja teoretičare, kustose i umjetnike iz Europe koji će raspravljati o metodama očuvanja digitalnih radova. Program simpozija obuhvaća dva panela u vodstvu kustosice Irene Borić: prvi, pod nazivom “Propitivanje infrastrukture”, održat će se od 11:15 do 13:15 sati, a u njemu sudjeluju Lozana Rossenova, Jaka Železnikar, Imane B.K. i Martino Morandi (Constant). Drugi panel “Mogućnosti za glitch” održat će se od 14 do 16 sati, a sudionici su Rosa Menkman, Teuta Gatolin i Vedran Gligo.
Festival uključuje i bogat popratni program s radionicama pod vodstvom domaćih i međunarodnih umjetnika.Radionica “DIY Archiving Open Session” na kojoj sudionici raspravljaju korisne tehnike za arhiviranje kulturnih događaja održava se 7. listopada, dok će na radionici “Musique Concrète: Sound and Music”, koju vodi umjetnica Ivona Eterović, polaznici 8. listopada istraživati stvarne zvukove iz okoline i naučiti kako ih pretvoriti u zvučne kompozicije. Na radionici “Ascii Art and Tape Loops” koja se održava 9. listopada pod vodstvom Ralt144MI, sudionici će kreirati vlastite kasetne petlje i učiti o korištenju ASCII umjetnosti dok će radionica “Low-cost SBC ftw!”, koju će 10. listopada voditi Ramiro Polla, polaznike uvesti u svijet glitch arta uz upotrebu povoljnih jednopločnih računala poput Orange Pi. Posljednja radionica koju će voditi Robert Sorić, “Sound Recycling”, održat će se 11. listopada, a polaznicima će predstaviti osnove sempliranja zvuka te ih naučiti kako reciklirati postojeće zvukove u novu glazbu.
U okviru festivalskog programa održavat će se i prikazivanja video materijala, razgovori s umjetnicima te performansi. Ulaz na sve sadržaje festivala je besplatan, a detaljan raspored programa nalazi se na službenoj internetskoj stranici Fubar festivala.