CibonaUpravni odbor najtrofejnijeg košarkaškog kluba Cibona “s indignacijom odbija sadržaj, retoriku i način jučerašnjeg obraćanja javnosti gradonačelnika Milana Bandića i ostaje bez komentara na to” stoji u priopćenju upućenom medijima nakon jučerašnje sjednice. Naime, gradonačelnik je izjavio da u Ciboninu blagajnu neće uplatiti niti jednu lipu sve dok cijela uprava ne podnese ostavku. Prema njegovim riječima  Cibona je jedini klub koji ilegalno posjeduje prostorije, a protupravno uknjiženi prostori moraju se vratiti Gradu Zagrebu.


Umjesto nastavka svađe preko medija od Grada Zagreba odmah će se zatražiti delegiranje predstavnika u organe upravljanja kluba. Također, Upravni odbor će pripremiti i organizirati izvanrednu skupštinu kluba polovicom prosinca ove godine koju će moći pratiti svi zainteresirani pojedinci, asocijacije i mediji.

Upravni odbor Cibone primio je predstavnike Akcije “Za spas Cibone” i upoznao ih sa stanjem u klubu, aktima svoga djelovanja te drugom važnijom dokumentacijom vezanom uz neka aktualna sporenja s Gradom. Osnovni problem Cibone su financije, odnosno dugovanje
prema Zagrebačkoj banci.