Stanari se tuže na stalnu buku zbog koje ne mogu spavati, pa su inspekcije izašle na teren i obavile potrebna mjerenja.
Prostor kultne Tvornice u Šubićevoj ulici do daljnjega zatvara svoja vrata. Naime, u nalazu sanitarne inspekcije, koja je više puta dolazila i mjerila razinu buke koja dopire iz prostora, stoji da je njezina razina – prevelika.

Vodstvo Tvornice kulture kratko je komentiralo da se program Velikog pogona neće odvijati do daljnjega, a da će više o svemu reći na tiskovnoj konferenciji.
“Nismo sretni zbog toga. Umorni smo već od svega i nenaspavani. Načelno nismo protiv zatvaranja” kažu stanari iz obližnjih zgrada koje su naslonjene na Tvornicu u Šubićevoj ulici.
Naime, stanarima kojima smeta buka žive kod dvorišnih zgrada oko Šubićeve 6, te onih u ulici Ljudevita Posavskog na brojevima 4, 6 i 9. Od tri zasebna prostora, koji mogu primiti i preko 2.000 posjetitelja najproblematičniji je, kažu stanari, Mali pogon.
“Kada se radi o događaju u Velikom pogonu koji traje do 23.30, a razlaz je u ponoć, to je podnošljivo, na to bi još i pristali. No, problem je Mali pogon u kojem koncerti znaju trajati i cijelu noć. Od kada se otvorio, živimo paklenski. To zna trajati i cijelu noć, a ljudi koji ujutro idu na posao stavljaju si jastuk na glavu. Svi si printamo programe Tvornice i živimo s tim, već smo na to i navikli. Radi se o koncertima heavy metala i dnevnim probama na kojima se redaju bendovi. Trese se sve; od nape, namještaja, bojlera, a nekima i zidovi…
Novo vodstvo Tvornice, Neven Perica, vlasnik nekoliko kafića i restorana koji je prostor SSSH-a preuzeo od Darka Putaka nakon 10-godišnjeg najma, odmah po preuzimanju ga je i preuredio prostor. U njega je, kažu susjedi, uložio i četiri milijuna kuna, a održano je i niz sastanaka sa stanarima.
Izvor: Večernji









