Više od sto tisuća četvornih metara nekadašnje tvornice Zagrepčanka traži investitora. Zagrebački holding je objavio javni poziv ponuđačima za iskazivanje interesa za kupnju ili poslovnu suradnju za nekretninu koja je godinama omča oko vrata ovom gradskom divu.


Poziv je otvoren do 30. travnja, a potencijalnim ulagačima Holding lokaciju u Heinzelovoj nudi kao pogodnu za: kulturno-zabavne centre, hotel srednje kategorije, dom za umirovljenike, stambene i poslovne prostore, ali i shopping zonu, i to ne bilo kakvu, nego sugeriraju “lifestyle trgovački centar koji bi obuhvaćao kako ponudu prestižnih, renomiranih butika tako i ponudu općepoznatih trgovačkih marki”. Takav potez, objašnjavaju u studiji lokacije, od prostora nekadašnje mesne industrije stvorio bi budimpeštanski Mom Park (shopping zona).

Kad je o poslovnim prostorima riječ, plasiraju podatak o manje više stabilnim cijenama takvih kvadrata u metropoli te nedostatak ureda visoke kvalitete, što bi dakako mogla ponuditi Zagrepčanka. Isti ton je i kad je riječ o stambenim kvadratima te zaključak da Zagrebu nedostaje visoko kvalitetnih stanova, za što je ova lokacija idealna. Kao i za hotel.

“Kao gospodarsko središte zemlje Zagreb je u stanju privući rastući protok poslovnih putnika”, poručuju iz Zagrebačkoga holdinga koji je vlasnikom Zagrepčanke postao 2007. kupivši ga od gradske vlasti. Ideju o kupnji, šest godina prije, podsjetimo dao je gradonačelnik Milan Bandić, koji je 2001. tvornici u stečaju iskeširao 118 milijuna kuna. Holding je to zemljište stajalo 251 milijun, a IGH nikad nije kupio idealnu polovicu za nekoć najavljivanih 328 milijuna kuna.

Iz Holdinga napominju da je riječ o pozivu za iskazivanje interesa, a ne prodaji jer se Zagrepčanke ne žele olako riješiti nego dobiti najbolje sadržaje.

Izvor: Večernji

1 Komentar

  1. Pa molim Vas nemojte otvarati trgovačke centre zar ne vidite da je to prazno. Već sada imamo 50% previše centara.
    Ne mogu vjerovati kako okrećete glavu od činjenice da za mjesto staračkog doma u Zagrebu je lista čekanja od 7-10 godine. Ljudi nikada ni ne dočekaju dom, završe na cesti. Brojke, činjenica da smo sve više staračka popolacija govore da HITNO Trebamo što veći, što više staračkih domova.
    Ovo je isto pravi kriminal kojeg još nitko nije dotakao.
    Mi u Zagrebu imamo svu silu privatnih domova koje nemože 70% populacije platiti jer je najmanja cijena početna od 5000 kuna. Tko to ima 20% penzionera, ostali čekaju društvene domove 10 godina, ako ih dočekaju. Ali zato 30 godina nismo sagradili niti jedan dom tako da možemo pružiti privatnim da cvatu. Ok, ali dajte im onda neke subvencije da netko i može ući u takav dom, ali dajte POBOGU HITNO GRADITE STARAČNI DOM, ljudi će ga popuniti, zaposliti ćete ljude u njemu. Kako ne razumijete da je to isplativa _ ODMAH ISPLATIVA- investicije – a to je ono što smo kao kruha gladni.
    Što ćete od toga napraviti novi zabavni park za trošenje novaca. KOJEG NOVACA KADA GA NEMA. Dajte nešto što treba i što će i gradu i stanovnicima donjeti odmah korist.
    Pozdrav