Listopad u ZPC-u donosi nove izvedbe predstave rezidencijalnog programa, PODEŠAVANJE PROSTORAkoreografkinje Mirjane Preis.


Igra se sastoji u preslagivanju bijelih ploha kartona, koje plesači iz scene u scenu reorganiziraju i iz svakog novog dobivenog prostora grade drukčiju igru, kao i različite aspekte odnosa: kroz razne upotrebe prostornosti i kretanje unutar određenih okvira dotiču se pitanja mobilnosti, slobode, doma i izolacije.” (Iva Nerina Sibila, plesnascena.hr)

SHAKE IT OFF, autorskog dvojca Brune Isakovića i Mije Zalukar, na rasporedu je 13. listopada. Shake it off gradi svoju atmosferu u fizičkom naboju vibracija i drhtaja. Namjera je nikada ne prestati sa transformacijom značenja koja (ra)stvara neprekidna trešnja tijela.

ESC ROOM, predstava Zagrebačkog plesnog ansambla, koja je premijerno izvedena prošle sezone, na rasporedu je 17. i 18. listopada. Namijenjena mladima, ova predstava bavi se temom računalnih igara, koja je prepoznata kao problem njihove generacije. Generacija je to koja je svoje najveće fascinacije i otkrića doživjela u sjedećem položaju – ispred ekrana. U želji da suvremenu plesnu umjetnost približimo mladima temom koja im je bliska, postavljamo pitanje o posljedicama takve zamjene prostora igre i druženja.

PERSONAS, koreografkinje Aleksandre Mišić na rasporedu je 19. listopada.

“Autorski projekt Aleksandre Mišić Personas realiziran u produkciji Liberdancea u suradnji sa Zagrebačkim plesnim centrom prvi put je izveden 21. svibnja 2018. Aleksandra Mišić znana kao iznimna plesačica ovdje potpisuje koreografiju dok je izvedbu u cijelosti prepustila novom plesačkom naraštaju, mladoj ekipi sa studija plesa na zagrebačkoj ADU. Lara Frgačić, Ida Jolić, Tea Maršanić i Ariana Prpić su koncentrirano i analitički prihvatile autorsko vodstvo i autentično primijenile koreografske upute suočivši se s pozicijom napete tjelesne opne razapete preko unutrašnje tišine, zadanog impulsa, poriva za osobnim (ne)djelovanjem.” (Maja Đurinović, plesnascena.hr)

NEDOSTUPNO čiju koreografiju potpisuje Zrinka Lukčec Kiko na programu je 26. i 27.10.

Troje izvođača (Dora Kukolj, Kasija Vrbanac i Marin Lemić) novog plesnokazališnog rada Zrinke Lukčec upadaju u svijet (pozornice) kao na rave party, bučno i žestoko. Očekuje se, vjerojatno im je najavljena, obećana urnebesna zabava i oni daju sve od sebe, napinjući granice tjelesne izdržljivosti da dohvate to ludo, otkačeno stanje svijesti, slobodu, neobavezno i divlje stanje bivanja koje se u konačnici manifestira u egoističnoj grubosti spram drugih.” (Maja Đurinović, plesnascena.hr)

Gostujući festival SOUNDED BODIES na rasporedu je od 10. do 12. listopada, a gostujuća predstava NEEDED autora Johannes Hartl koju izvodi Iwanson School of Contemporary Dance from Munich i studentice plesnog odsjeka ADU-a u Zagrebu, 20. listopada.

Listopad završava s predstavom OSTATCI/sjećanja autorice Maje Drobac. Predstava priziva sjećanja na period kada je autorica u Indiji proučavala kulturu Devadasi svećenica, koje su kao čuvarice tradicije bharatanatyama utjelovljavale učenje tog plesa i glazbe.

RASPORED PREDSTAVA

 

                                                          /04. i 05.10./ 20:00
PODEŠAVANJE PROSTORA

/10.10. – 12.10./ 
                                                          SOUNDED BODIES Festival

/13.10./ 20:00
SHAKE IT OFF

/17 i 18.10./ 20:00
ESC ROOM

/19.10./ 20:00
PERSONAS

/20.10./ 20:00
NEEDED

/26 i 27.10./ 20:00
NEDOSTUPNO

/30 i 31.10./ 20:00
OSTACI/sjećanja

                                                    
Za sve ostale informacije o programu i ulaznicama za predstave, posjetite službenu web stranicu Zagrebačkog plesnog centra.

Svoje ulaznice možete kupiti na našoj web stranici ili rezervirati na [email protected] ili na broj telefona 01/6189-656.